Malkų įlankos terminalui (MĮT) – 20 metų

Vasario 9 d. MĮT – minėjo solidų veiklos jubiliejų.

UAB Malkų įlankos terminalas  įregistruota 2000 m. Veiklą uoste pradėjo laimėjus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos skelbtą žemės nuomos konkursą Iki įsikuriant MĮT, šioje uosto dalyje nebuvo jokios infrastruktūros. Terminalas pradėjo kurtis  plyname 4 ha uosto žemės plote, krantinių ilgis siekė 180 m. Pagrindinė veikla tuo metu buvo medienos krova.

Šiandien MĮT  teritorija siekia 18 ha, o krantinių ilgis viršija 400 m. Vykdoma ne vien medienos, bet ir įvairių birių ir generalinių krovinių krova.

Prisimenant istorinius ir svarbius MĮT veiklos įvykius, ypatingai spartus terminalo augimas vyko nuo 2012 metų: baigtos birių krovinių terminalo statybos, įrengti vagonų ir autotransporto iškrovimo postai, 6 vnt. silosų, naši grūdų džiovykla bei valykla. Nutiestas autotransporto laukimo – eilių formavimo kelias, pilnai automatizuotas transporto priėmimas.

Per pastarąjį dešimtmetį MĮT į sandėliavimo ir krovos pajėgumų didinimą investavo virš 17 mln. Eur. Šiai dienai MĮT yra lanksčiausias, operatyviausias ir vienas didžiausių žemės ūkio produktus kraunančių terminalų Klaipėdoje, turintis 140‘000 tonų sandėliavimo  talpų ir žemės ūkio produktų krovos pajėgumą virš 1,0 mln. tonų.

Bendras terminalo visų krovinių sandėliavimo pajėgumas viršija 250‘000 tonų, o krovos pajėgumas  – 2 mln. tonų per metus.

“Jau 20 metų įmonė yra žinoma, kaip stipri, patikima ir konkurencinga partnerė. Terminalas  nuolat kuria sau naujus iššūkius ir siekia krovos rekordų. 2019 m įmonės krova siekė 1,15 mln.  tonų. Pradėta krantinės Nr. 142 rekonstrukcija pritaikant ją 14,5 m gyliui – tai dar vienas istorinis įvykis MĮT, atversiantis dar didesnes krovos galimybes ateinančiam dešimtmečiui”, – teigė Julius Kiršis, MĮT direktorius.

20 metų veiklos jubiliejaus šventėje MĮT vadovai ir savininkai dėkojo partneriams, miesto administracijai,  terminalo darbuotojams už pasitikėjimą, partnerystę ir komandinį darbą siekiant rezultatų.Visos naujienos