ALIA – verslo centras su istorija

Pastato rekonstrukcijos darbai Kaune vyksta pagal planą.

Žvelgiant iš šalies gali atrodyti, kad ALIA verslo centro statybos darbų eiga niekuo neišsiskiria nuo analogiškų biurų pastatų statybos.  Tačiau tokia nuomonė klaidinga,  nes pastato rekonstrukcija yra ypatingas procesas.

ALIA verslo centras yra unikalus ne tik savo išskirtine vieta prie Nemuno kranto, tačiau ir rekonstruojamo pastato istorija. Ne daugelis žino, kad  unikali šio pastato istorija prasidėjo dar 1975 m, kai jame veikė „Kauno upių laivininkystės prieplauka” bei restoranas. Būtent iš čia keleivius į Nidą plukdydavo  ,,Raketos”.

Pasak UAB ,,Descon“ vadovo, Mindaugo Dagio: „Kauno miesto archyve nepavyko rasti tuo metu statyto pastato techninės dokumentacijos, o prieš pradedant rekonstrukcijos darbus buvo svarbu įvertinti esamų konstrukcijų techninę būklę bei kaltinių polių ilgį ir būseną. Siekiant nustatyti polių vientisumą atliktas bandymas ultragarsu (STI – sony integrity testing). Bandymas atskleidė, kad kaltiniai poliai siekia 6m, kas visiškai netipiška to laikmečio statiniams ir tuo metu buvo modernus inžinerinis sprendimas.”

2003 m., senasis pastatas rekonstruotas. Jame įsikūrė ir iki 2016 m. veikė pramogų klubas ir restoranas ,,Combo”, nuomojamos administracinės patalpos.

Projektuojant ALIA verslo centrą, nuspręsta pastatą padidinti dastatant papildomus 3 aukštus. Tad buvo būtina įvertinti padidėjusias apkrovas pamatams ir  atlikti esamo statinio konstrukcijų būklės tyrimą, nuo kurio priklausė visa pastato konstrukcinė dalis ir jos eiga.

,,Pasitelkus specialią techniką atliktas pamatų spaudimo testas, stebint polio sėdimą (spaudžiant polį 50 t jėga).   Papildomas pamatų stiprinimas nebuvo reikalingas, priimtas sprendimas stiprinti laikančiasias kolonas ir  ieškoti sprendimų pastato konstrukcijų išlengvinimui, kad nesudaryti papildomų apkrovų“ , – teigia M. Dagys.

Pasak projekto konstruktorių, ALIA objektas yra ypatingas tuo, kad teko ieškoti netipinių inžinerinių  sprendimų siekiant įgyvendinti architektų idėjas, kad ALIA interjere būtų matoma ir pastato istorija – atidengiant senąsias ir naująsias konstrukcijas.

Konstruktyvinėje dalyje panaudoti įvairūs konstrukcijų tipai: plienas, gelžbetonis ir medis. Tai visiškai nebūdinga šiuolaikinių biurų konstrukcijoms ir daro šį pastatą dar išskirtinesnį.   Vadovaujantis šiandieniniais gaisrinės saugos, evakuacijos reikalavimais įrengtos naujos angos, naujos laiptinės. Išvalyta sena grindų konstrukcija, ruošiamos pakeliamos grindys, kuriose paslepiamos visos komunikacijos: vanduo, elektra.

ALIA verslo centras – unikalus ne tik savo išskirtine vieta, bet ir pastato istorija, kuri pradėta kurti dar 8-me dešimtmetyje. Šiuo metu , įpusėjus rekonstrukcijos darbams, verčiamas naujas, modernus biurų pastato istorijos puslapis.

 

Sekite verslo centro statybos eigą.

Susisiekite su mumis ir mes suteiksime daugiau informacijos nuomos  klausimais.

El.p. nuoma@ktgrupe.lt

Mob. + 370 694 97022

 Visos naujienos